دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » ایا لابیاپلاستی دردناک است؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

ایا لابیاپلاستی دردناک است؟

کسانی که خواستار جراحی لابیاپلاستی هستند، اغلب می پرسند که ایا لابیاپلاستی دردناک است؟ آیا در حین یا بعد از جراحی درد دارم؟ لابیاپلاستی یک جراحی کم تهاجی در نظر گرفته می شود. در اکثر موارد تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در حالی که سایر روش های زیبایی نیاز به زمان استراحت و مدیریت درد قابل توجهی دارند، این معمولاً در مورد لابیاپلاستی صدق نمی کند. در این مطلب می خواهیم به درد بعد از این جراحی و روش های کاهش آن بپردازیم.

ایا عمل لابیاپلاستی درد دارد؟

ایا عمل لابیاپلاستی درد دارد؟

ایجاد عوارض بعد از لابیاپلاستی مانند درد به شرایط بدنی و تحمل شما بستگی دارد. واکنش بدنی هر فردی به روش های جراحی متفاوت می باشد و هنوز هم خطرات ذاتی وجود دارد. همانطور که می دانید لابیاپلاستی شامل بریدن یا ایجاد تقارن لابیا مینور برای رسیدن به ظاهر دلخواه است. جراح زیبایی زنان این روش را معمولا با بی حسی موضعی و بسته به شرایط بیمار یا به درخواست بیمار با بیهوشی عمومی انجام می دهند. در دو حالت هیچ دردی را حس نمی کنید. بیهوشی تضمین می کند که در طول عمل احساس درد نمی کنید.

قبل از عمل، پزشک در مورد نیازها و انتظارات شما صحبت خواهد کرد. او معاینه و مشاوره کامل را انجام خواهد داد. همچنین می توانید در مورد نگرانی های خود صحبت کنید و در مورد مدیریت درد بعد از لابیاپلاستی سوال کنید. جراح لابیاپلاستی همچنین ممکن است داروهایی را برای قبل از جراحی تجویز کنند تا تورم و کبودی را کاهش دهند و در حین بهبود درد لابیاپلاستی را مدیریت کنند.

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی درد دارید؟

در حالی که لابیاپلاستی یک جراحی کم تهاجمی در نظر گرفته می‌شود و در برخی موارد می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی انجام داد، اما همچنان شامل بریدن لابیا مینور است، که اغلب منجر به درد و تورم پس از عمل می‌شود.

شرایط جسمانی افراد متفاوت است، بنابراین مقدار درد بعد از عمل در افراد متفاوت است. اما به طور کلی افراد درد جزئی بعد از لابیاپلاستی دارند، که در سه روز بعد از لابیاپلاستی به تدریج کاهش می یابد و اغلب بعد از 7 تا ده روز برطرف می شود.

پس از جراحی نیز داروهای مسکن تجویز می شوند، اما اغلب جایگزین های بدون نسخه برای درد لابیاپلاستی بسیار خوب عمل می کنند.

جدول زمانی بهبودی درد بعد از لابیاپلاستی

زمان بهبودی در بعد از لابیاپلاستی به نوع جراحی انجام شده و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد، از جمله اینکه بیمار چگونه در روزهای بعد از آن مراقبت می کند. در بیشتر موارد، بیماران می توانند بعد از 7 تا ده روز تورم و درد آن ها برطرف می شود.

در روز اول بعد از عمل

در روز اول بهبودی جراحی لابیاپلاستی، ممکن است متوجه مقدار قابل توجهی تورم شوید، تورم باعث ایجاد درد می شود. شما در روز اول درد و تورم خواهید داشت، که داروهای بدون نسخه علاوه بر کمپرس سرد می توانند به کاهش تورم، درد کمک کنند.

در روز دو و سوم بعد از عمل

روز دوم لابیاپلاستی شما پس از جراحی احتمالاً همان موارد بیشتری را به همراه خواهد داشت. حتی برخی از بیماران نسبت به روز قبل تورم و درد بیشتری را تجربه می کنند. این طبیعی است و شاید شما علاوه بر کمپرس سرد نیاز به داروهای مسکن نسخه ای داشته باشید.

از روز سوم به بعد، باید شاهد کاهش درد، تورم هستید. با این حال، لابیا مینور شما به احتمال زیاد هنوز کاملا متورم خواهد بود و ممکن است تا یک هفته شما درد جزئی داشته باشید.

اگر در هفته اول درد غیر قابل تحملی را تجربه کردید یا با بوی بد، چرک، تخلیه بیش از حد یا تب مواجه شدید، فوراً با به جراح خود مراجعه کنید.

برای کاهش درد بعد از لابیاپلاستی چه کنیم؟

علاوه بر پیروی از تمام مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی ارائه شده توسط جراح، شرکت در تمام ملاقات‌های بعدی و مصرف داروهای تجویز شده، نکاتی برای کاهش درد برای بهبودی لابیاپلاستی وجود دارد، که می‌تواند به شما کمک کند تا درد شما زودتر کاهش و برطرف شود. مانند:

  • استفاده از کمپرس سرد: استفاده از کمپرس یخ در محل جراحی شده می تواند درد و تورم شما را تسکین دهد. اما از نگه‌داشتن کمپرس سرد بیشتر از 15 دقیقه پشت سر هم برای جلوگیری از آسیب پوست خودداری کنید. همچنین به صورت مستقیم بر روی ناحیه قرار ندهید.
  • علاوه بر یخ، داروهای ضد درد و پماد آنتی‌بیوتیک، می‌توانید برای کمک به روند بهبودی درد بعد از لابیاپلاستی و سرعت بخشیدن به زمان بهبودی لازم باشد.
  • از استفاده از تامپون خودداری کنید، زیرا باعث فشار به ناحیه و ایجا درد و سایر عوارض می شود.
  • در طول دوره بهبودی، باید لباس های گشادی بپوشید که محل برش را تحریک نکند و سبب ایجاد درد نشود.
  • هنگام نشستن در هفته اول از بالش دونات استفاده کنید تا فشار را به حداقل برسانید و هنگام نشستن درد نداشته باشید.
  • همچنین ممکن است هنگام ادرار کردن، مقداری سوزش و درد در محل برش احساس کنید. توصیه می شود از یک بطری اسپری کوچک اب استفاده کنید. اسپری کردن آب آن ناحیه بعد به کاهش درد و سوزش کمک می کند.

کلام آخر

آیا لابیاپلاستی دردناک است؟ در حالی که می توانید انتظار کمی ناراحتی و درد لابیاپلاستی را در طول بهبودی داشته باشید، این مشکلات معمولاً پس از چند روز فروکش می کنند. این جراحی اغلب با بیهوشی انجام می شود و اطمینان حاصل می شود که در طول عمل چیزی احساس نمی کنید. اکثر زنان در عرض چند روز مشکلی برای بهبودی و بازگشت به روال معمول خود ندارند و پس از 7 تا ده روز درد آن ها کاهش می یابد یا برطرف می شود.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + ده =

Call Now Button