۰۹۱۳۵۴۵۴۴۵۸ | ۰۳۱-۳۲۲۴۵۲۶۸
سوالات متداول

دکتر مریم محمدبیگی متخصص زنان، زایمان، نازایی و جراح زیبایی

بهتر است خانم ها چند وقت یکبار به متخصص زنان مراجعه کنند تا از سلامت خود مطمئن شوند؟

توصیه می شود خانم برای اطلاع از سلامتی خود هر سال به پزشک مراجعه نمایند. سونوگرافی، معاینه واژینال، پاپ اسمیر، معاینه سینه و بر اساس سن سونوگرافی و ماموگرافی نیز توصیه می شود.

آیا کیست تخمدان با مصرف دارو برطرف می شود؟

اکثر کیست های تخمدان خوش خیم هستند. کیست های ساده و خوش خیم حتی اگر درمانی نیز انجام نشوند در مدت کوتاهی به صورت خود به خود یا مصرف دارو از بین می روند. اما برخی کیست ها با مصرف قرص بهبود نمی یابند و باید درمان های دیگر مانند جراحی انجام شود.

ایا با وجود کیست تخمدان امکان بارداری وجود دارد؟

بله در این شرایط هم می توان باردار شد.

یا تنبلی تخمدان باعث نازایی می شود؟

باید در این زمینه اشاره کرد که تنبلی تخمدان باعث دیرزایی و یا ایجاد مشکلات بارداری می شود. اما لزوما نازایی ایجاد نمی شود. خبر خوب این است که با وجود پیشرفت تکنولوژی دیگر نازایی به آن صورت گدشته وجود ندارد.

جراحی زیبایی زنان در دوران شیردهی می تواند انجام شود؟

بله در دوران شیردهی نیز امکان پذیر خواهد بود و هیچ مانعی وجود ندارد اما پیشنهاد می شود بعد از زایمان حداقل شش ماه تا یک سال از آن گذشته باشد تا وضعیت جسمی به حال طبیعی قبل بازگردد تا نتیجه جراحی مطلوب باشد.

تنگ کردن واژن با لیزر تا چه میزان ماندگاری دارد؟

لیزر با کلاژن سازی و آب رسانی بافت مخاطی باعث می شود تنگ کردن وازن صورت گیرد بعد از طی کردن دوره درمان تا یک سال ماندگاری کامل وجود دارد که بعد از آن با معاینه مجدد لزوم یک جلسه لیزر دوباره بررسی می شود.

سن مناسب جراحی زیبایی واژن چقدر است؟

در انجام جراحی زیبایی واژن محدودیت سنی وجود ندارد و هر زمان که فرد احساس کرد نیاز به انجام این عمل دارد به پزشک مراجعه می کند و در صورت تایید متخصص زنان بر لزوم انجام جراحی، می تواند جراحی زیبایی واژن را انجام دهد.

Call Now Button