دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » بهبودی کامل بعد از عمل لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهبودی کامل بعد از عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یک روش برای تسکین درد و ناراحتی فیزیکی و بهبود ظاهر از نظر اندازه و شکل لابیای مینور (داخلی) است. عوامل متعددی از جمله زایمان، افزایش سن، نوسانات هورمونی و ژنتیک می‌توانند بر ظاهر و عملکرد لابیا تأثیر بگذارند. لابیاپلاستی یک عمل جراحی زیبایی زنان بسیار موثر است که برای کاهش اندازه لابیا مینور طراحی شده است. بسیاری از بیماران مشتاقند بدانند که بهبودی کامل بعد از عمل لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟ همچنین چندین سوال که زنان ممکن است در مورد بهبودی لابیاپلاستی بپرسند عبارتند از: آیا ریکاوری لابیاپلاستی دردناک است؟ چه زمانی می توانم بعد از جراحی لابیا ورزش کنم؟ اسکارهای لابیاپلاستی چگونه هستند؟ در اینجا اطلاعات کلیدی را برای کمک به بهبودی شما پس از جراحی لابیا تا حد امکان ارائه می کنیم تا بهترین نتایج لابیاپلاستی را به دست آورید.

بهبودی کامل بعد از عمل لابیاپلاستی به چه صورت است؟

بهبودی کامل پس از لابیاپلاستی به چه صورت است؟

لابیاپلاستی را می توان با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد که بستگی به میزان اصلاح جراحی مورد نیاز دارد. هنگامی که به تنهایی انجام می شود، جراحی لابیا بین یک تا دو ساعت طول می کشد. بیماران می توانند بعد از بهبودی از اثرات بیهوشی در همان روز به خانه بروند. جراحی لابیا ممکن است با جراحی تنگ کردن واژن ترکیب شود.

جدول زمانی بهبودی لابیاپلاستی

جدول زمانی بهبودی زیر پس از ریکاوری لابیاپلاستی باید به شما ایده خوبی از آنچه در روزها و هفته های بعد از عمل لابیاپلاستی انتظار داشته باشید ارائه دهد.

بلافاصله پس از جراحی لابیاپلاستی

پس از اتمام عمل لابیاپلاستی،. شما نباید درد یا ناراحتی قابل توجهی احساس کنید زیرا بی حس کننده موضعی تزریق شده در حین جراحی همچنان برطرف نشده است. هنگامی که دستورالعمل های بعد از عمل برای شما توضیح داده شد، می توانید بعد از ریکاوری به خانه بازگردید. اگر بیهوشی عمومی داشتید، ممکن است همچنان از اثرات داروی بیهوشی خواب‌آلود باشید. بنابراین باید یک مسئول داشته باشید تا شما را به خانه برساند و حداقل 24 ساعت اول بعد از عمل لابیا در کنار شما بماند.

3 روز اول بعد از لابیاپلاستی

اکثر خانم ها ممکن است در چند روز اول پس از جراحی، ناراحتی کم، کبودی، تورم و خارش را تجربه کنند. اگرچه دوره اولیه پس از جراحی می تواند چالش برانگیز باشد، اما این علائم تا پایان هفته اول به خودی خود برطرف می شوند. مسکن های بدون نسخه می توانند به تسکین هر گونه درد پس از لابیاپلاستی کمک کنند. تورم لابیاپلاستی بسیار شایع است و به دلیل خون رسانی خوب به بافت لابیا می باشد. تورم یک پاسخ طبیعی به جراحی لابیاپلاستی است و بخشی از روند بهبود طبیعی است. برای کمک به کنترل کبودی و تورم می توان از کمپرس سرد روی ناحیه جراحی به صورت غیر مستقیم استفاده کرد.

خونریزی جزئی پس از جراحی قابل مشاهده است و با استفاده از پدهای جاذب روی محل جراحی قابل کنترل است. اگر خونریزی قابل توجه یا ترشح غیرعادی را تجربه کردید، باید فورا به جراح زیبایی زنان خود مراجعه کنید.. ممکن است این علامت ها ویژگی های یک عارضه بالقوه پس از لابیاپلاستی باشد.

هفته اول بعد از لابیاپلاستی

در پایان هفته اول پس از جراحی لابیاپلاستی، اکثر زنان متوجه بهبود علائم درد و تورم خواهند شد. بعد از هفته اول نباید به مسکن نیاز داشت. کبودی، تورم و خارش مدت بیشتری طول می کشد تا برطرف شود زیرا برش ها هنوز به طور کامل بهبود نیافته اند. خارش قابل توجهی که بدتر می شود ممکن است نشان دهنده عفونت قارچی یا باکتریایی باشد و باید توسط جراح زیبایی زنان شما فورا مورد ارزیابی قرار گیرد. خارش بیش از حد پس از لابیاپلاستی نیز ممکن است به واکنش آلرژیک به داروهای تجویز شده مرتبط باشد.

توصیه می کنیم هفته بعد از لابیاپلاستی مرخصی بگیرید. شما باید در این دوره راحت باشید و محل جراحی را تا حد امکان تمیز و خشک نگه دارید تا بهبودی سریع تر صورت گیرد.

2-4 هفته پس از لابیاپلاستی

پس از دو هفته، اکثر تورم و خارش باید از بین می رفت. بسیاری از زنان اکنون می توانند نتایج جراحی لابیاپلاستی را ببینند، اگرچه ممکن است برش ها هنوز به طور کامل بهبود نیافته باشند. پزشک اغلب از بخیه های قابل حل برای بستن برش های لابیاپلاستی استفاده می کنند و تقریباً چهار هفته پس از جراحی باید به طور کامل بهبود یابند.

جراح شما ممکن است به شما اجازه دهد تا چهار هفته پس از لابیاپلاستی، بعضی از ورزش ها را انجام دهید. برای جلوگیری از فشار بیش از حد بر روی خطوط برش باید از بسیاری از ورزش های شدید و سنگین اجتناب شود. این شامل فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری یا اسب سواری می شود. حداقل تا هشت هفته پس از لابیاپلاستی باید از رابطه جنسی اجتناب شود.

شش هفته بعد از لابیاپلاستی

پس از شش هفته، اکثر بیماران دوره نقاهت لابیاپلاستی را کامل خواهند کرد. همه فعالیت ها را می توان جدا از رابطه جنسی انجام داد که باید تا هشت هفته به تعویق افتاد. پس از گذشت هشت هفته پس از جراحی لابیاپلاستی، محل های برش لابیاپلاستی باید به اندازه کافی جوش خورده باشند تا در طول ورزش و فعالیت ایجاد ناراحتی نکنند. اسکارهای لابیاپلاستی بین سه تا شش ماه طول می کشد تا به طور کامل خوب شوند. اگرچه ممکن است در ابتدا به صورت یک خط قرمز برجسته ظاهر شوند، اما به تدریج صاف می شوند و یک خط سفید کم رنگ مشاهده می شود.

کلام آخر

اگرچه لابیاپلاستی یک روش جراحی تهاجمی است، اما نسبت به سایر انواع جراحی های واژن، مانند جراحی تنگ کردن واژن، کمتر تهاجمی است. دوره نقاهت پس از لابیاپلاستی را می توان با رعایت دستورالعمل های بعد از عمل جراح راحت تر کرد. معمولا افراد بعد از 6 تا 8 هفته بعد از لابیاپلاستی بهبودی کامل را به دست می اورند البته این زمان می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. همچنین انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی در نتیجه و بهبودی شما تاثیر بسزایی دارد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

Call Now Button