دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا، از جمله روش های غیر جراحی در جوانسازی واژن است. سلامت واژن، بخش مهمی از یک زندگی سالم است. کاملا طبیعی است که بدن ما در طول زندگی دستخوش تغییراتی شود، ناحیه تناسلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بارداری، یائسگی و یا تغییرات هورمونی از جمله عواملی هستند که به طور طبیعی اتفاق می افتند و می توانند بر سلامت واژن تاثیر بگذارند. بسیاری از خانم ها با مراجعه به پزشک، به دنبال روش های درمانی می روند. خوش بختانه امروزه روش های غیر جراحی برای رهایی از این قبیل مشکلات وجود دارد. در این مقاله سعی داریم به بررسی این لیزر و تاثیر آن در جوانسازی واژن بپردازیم.

جراحی زیبایی واژن

آیا لیزر مونالیزا گزینه مناسبی برای من می باشد؟

مشکلات مربوط به واژن مانند خشکی واژن، خارش و یا احساس سوزش در این ناحیه از جمله علائم شایعی هستند که عمدتا در دوران یائسگی و یا بعد از زایمان مشاهده می شوند. علت اصلی بروز چنین علائمی، آتروفی واژن است.

لیزر مونالیزا، روشی است که به درمان برخی شرایط و مشکلات موجود در واژن کمک می کند. این روش، گزینه مناسبی است برای خانم هایی که از خشکی و آتروفی واژن رنج می برند و نمی خواهند تحت درمان هایی مانند هورمون درمانی قرار بگیرند.

 • کسانی که از خشکی واژن رنج می برند.
 • کسانی که به دلیل خشکی واژن رابطه جنسی دردناکی دارند.
 • کاهش اعتماد به نفس به دلیل شلی واژن در ناحیه تناسلی
 • کاهش میل حنسی به دلیل خشکی و شلی واژن
 • کسانی که انتظارات غیر واقع بینانه ای از این روش ندارند.
 • کسانی که باردار نیستند
 • افرادی که عفونت فعال مانند زگیل تناسلی ندارند.

آن چه که اهمیت دارد این است که فردی که خواهان درمان با مونالیزاست، باید حتما با متخصص زنان مشورت داشته باشد.

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا چگونه انجام می شود؟

لیزر مونالیزا، روشی است غیر جراحی در جوانسازی واژن. در این روش، لیزر CO2 فراکشنال، به دیواره واژن و قسمت خارجی ناحیه تناسلی تابیده می شود. با این کار، به تولید کلاژن و الاستین بیشتر کمک می شود که نتیجه آن حفظ خاصیت کشسانی و استحکام این ناحیه می باشد. کل پروسه درمان در حدود پنج دقیقه طول می کشد و هیچ گونه دوره نقاهت و یا عوارضی را به همراه ندارد.

معمولا توصیه می شود این روش، سه جلسه و در فواصل شش تا هشت هفته تکرار شود تا نتایج بهتری حاصل گردد. گاهی ممکن است نیاز باشد تا روش های درمانی دیگری نیز انجام شود که تصمیم آن بر عهده پزشک می باشد.

قبل از درمان، توصیه می شود بیمار حتما به پزشک مراجعه کند تا مشخص شود که آیا این روش اثربخشی مناسبی دارد یا خیر. در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی و معاینه کامل ناحیه تناسلی و واژن می پردازد.

بعد از بی حس شدن ناحیه مورد نظر، پروب وارد واژن می شود و انرژی لیزر به ناحیه فرستاده خواهد شد. ممکن است در این مرحله، مقداری درد و لرزش خفیف احساس شود.

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا چگونه انجام می شود؟

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا چه مزایایی را به همراه دارد؟

 • افزایش رطوبت واژن و کاهش درد به هنگام مقاربت به دلیل خشکی واژن
 • بهبود سلامت واژن، از جمله کاهش عفونت های واژن
 • بهبود زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی
 • به حداقل رساندن بی اختیاری ادرار
 • بهبود بی اختیاری ادرار استرسی
 • دوره نقاهت سریع و کوتاه
 • سفت شدن بافت واژن و معکوس کردن شلی واژن یا کشش

مهمترین نکته این درمان این است که چگونه می تواند و به افزایش عزت نفس شما کمک کند. وقتی عواملی مانند درد، خشکی و خارش واژن مانه زندگی روزمره و زندگی جنسی شما می شود. بهترین راه، درمان این علائم است، که لیزر مونالیزا می تواند این علائم را درمان کند.

بیشتر بخوانید: جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

بعد از جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا چه مراقبت هایی نیاز است؟

در خصوص لیزر مونالیزا این گونه می توان گفت که این روش، دوره نقاهت چندانی را به همراه ندارد و شما می توانید در همان روز فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید. فقط در بعضی از موارد محدودیت وجود دارد، مانند:

 • از بیمار خواسته می شود به مدت چند روز از برقراری رابطه جنسی خودداری کند.
 • رفتن به باشگاه و یا استخر نیز باید به مدت چند روز محدود شوند.

با این که بسیاری از بیماران، بعد از یک جلسه درمان، تغییر را احساس می کنند، اما توصیه می شود بیمار تا جلسه برای درمان مراجعه کند تا به نتایج بهتری برسیم.

ایا لیزر مونالیزا برای جوانسازی واژن عوارض دارد؟

عوارض جانبی روش مونالیزا بسیار نادر است. عوارض جانبی جزئی و موقتی ممکن است شامل حساسیت واژن، خارش، سوزش، خونریزی یا ترشح باشد. فواید درمان فوق العاده است و تنها مراقبت های بعدی مورد نیاز خودداری از مقاربت یا دخول به مدت پنج روز پس از عمل است.

آیا روش لیزر مونالیزا دردناک است؟

در درمان جوانسازی واژن مونالیزا هیچ درد یا ناراحتی وجود ندارد. سریع، کم خطر و غیر جراحی است. فقط، بیماران ممکن است در طول عمل احساس سوزن سوزن داشته باشند.

آیا جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا بی خطر است؟

روش لیزر مونالیزا تایید شده است. این روش به طور گسترده و ایمن برای کمک به زنان برای کاهش درد و ناراحتی، چه پس از زایمان و چه در حوالی یائسگی، مورد استفاده قرار گرفته است.

کلام آخر

لیزر مونالیزا روش ایمن و موثری برای جوانسازی واژن است. در این روش، لیزر به دیواره واژن تابیده می شود که نتیجه آن تولید کلاژن بیشتر و افزایش خاصیت کشسانی و استحکام این ناحیه می باشد. از جمله مزایای این روش می توان به دوره نقاهت بسیار کوتاه و عوارض کم آن اشاره کرد.

 

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =

Call Now Button