۰۹۱۳۵۴۵۴۴۵۸ | ۰۳۱-۳۲۲۴۵۲۶۸
دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » عمل ترمیمی لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عمل ترمیمی لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها به دلیل ناراضی بودن از ظاهر اندام تناسلی خود و یا مشکلاتی مانند درد هنگام رابطه جنسی عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. ولی متاسفانه در بعضی موارد به دلیل انجام این عمل نزد افراد غیر متخصص و بی تجربه و همچنین رعایت نکردن مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ممکن است دچار مشکلات ظاهری و عملکردی ناحیه تناسلی شوند. افراد برای رفع این مشکلات نیاز به عمل ترمیمی لابیاپلاستی دارند. امروز می خواهیم در مورد عمل ترمیمی لابیاپلاستی با شما صحبت کنیم با ما همراه باشید.

علت انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی

علت انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی

بعضی از مواقع نتیجه ی حاصل از جراحی لابیاپلاستی برای فرد غیر قابل قبول می باشد و مشکلات ظاهری و عملکردی در ناحیه تناسلی زن مشاهده می شود. در بیشتر مواقع علت آن نداشتن مهارت و تخصص کافی کسی هست، که عمل را انجام می دهد و یا انجام تکنیک نامناسب لابیاپلاستی این مشکلات را ایجاد می کند. همچنین می تواند به دلیل رعایت نکردن نکات و مراقبت های بعد از عمل مانند انجام فعالیت های زیاد و سنگین بیمار در طول 1 تا 2 هفته اول بعد از جراحی لابیاپلاستی است. مهم ترین علل افراد برای انجام دوباره ی عمل لابیاپلاستی شامل موارد زیر می شود:

برش بیش از حد لابیا داخلی

جراح در حین برش، لبه های لابیا را می کشد و با جمع شدن لابیاهای بعد از عمل متوجه می شوید، که مقداری زیادی از لابیا شما را برش داده است. در نتیجه لابیاها بسیار کوچک می شوند. متأسفانه، هیچ کاری نمی توان برای رشد مجدد چیزی که حذف شده انجام داد. ولی در مواردی امکان بازسازی لابیا است. در این مورد باید با پزشک متخصص جراح زنان و زیبایی صحبت کنید.

عدم تقارن لابیا داخلی

گاهی اوقات زمانی که دوران نقاهت عمل لابیاپلاستی را پشت سر می گذارید و خارش و تورم ناحیه کاملا بهبود می یابد متوجه می شوید، که لابیاهای مینور (لابیای داخلی) از نظر شکل و اندازه باهم یکسان نیستند و تقارنی وجود ندارد.

برداشتن ناکافی بافت لابیا

در مواقعی که شما از اندازه لابیای بزرگ خود راضی نیستید، ممکن است عمل لابیاپلاستی انجام دهید. ولی بعد از عمل متوجه می شوید، که تغییر محسوسی اصلا ایجاد نشده است و اندازه ی لابیای شما تغییر زیادی نکرده و همچنان بزرگ است. این اتفاق زمانی رخ می دهد، که جراح به دلیل نداشتن مهارت کافی یا ممکن است به دلیل صحبت نکردن در مورد انتظارات خودتان از عمل با جراح در جلسه های مشاوره بعد از عمل باشد.

علل دیگری که باعث انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی می شوند عبارتند از:

  • به جا ماندن کاملا محسوس جای بخیه ها
  • ایجاد ناهمواری ها زیاد در لبه ها بعد از انجام لابیاپلاستی (اسکالوپینگ)

مشکلات عملکردی پس از لابیاپلاستی

گاهی اوقات ناراضی بودن از عمل لابیاپلاستی فقط به دلیل ایجاد مشکلات در ظاهر ناحیه تناسلی زن نمی باشد. بلکه گاهی اوقات یک عمل لابیاپلاستی ناموفق باعث ایجاد مشکلات عملکردی ناحیه تناسلی نیز می شود. برخی از این مشکلات عملکردی ناحیه تناسلی عبارتند از:

  • درد زیاد هنگام رابطه ی جنسی
  • بی حس شدن ناحیه تناسلی
  • خشکی واژن در هنگام رابطه ی جنسی
  • کاهش میل جنسی به دلیل مشکلات ایجاد شده در ظاهر ناحیه تناسلی
  • انحراف جریان ادرار به سمت چپ و راست هنگام ادرار کردن

چقدر بعد از لابیاپلاستی اولیه می توان لابیاپلاستی ترمیمی را انجام داد؟

در وهله ی اول معمولا 4 تا 6 ماه کامل طول می کشد تا نتیجه نهایی عمل لابیاپلاستی شما مشخص شود و تورم و برش ها به طور کامل خوب شوند. زیرا در ماه های اولیه به دلیل تورم و برش ها ی که هنوز بهبود پیدا نکرده اند، نمی توان تصمیم گرفت. اکثر اصلاحات جزئی و لابیاپلاستی دوباره، نباید تا زمانی که 4 تا 5 ماه از تاریخ عمل اولیه نگذشته، انجام شود. برای عمل ها ترمیمی  دشوار، نباید تا 6 یا 7 ماه بعد از جراحی اصلی انجام شود، باید صبر کنید تا عروق ناحیه به طور کامل دوباره شکل بگیرد و درصد شانس موفقیت را بالا ببرید.

عمل ترمیمی لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل ترمیمی لابیاپلاستی نسبت به جراحی اولیه با سرعت بیشتری صورت می گیرد و معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود. اما حساس تر است از عمل اولیه است، زیرا اگر اشتباهی رخ دهد ممکن است شانس دیگری برای عمل دوباره وجود نداشته باشد. روش انتخابی برای انجام عمل به عوارض ایجاد شده در هر فردی بستگی دارد و پزشک متخصص زنان با توجه به شرایط و نوع مشکل ایجاد شده در عمل اول تکنیک درست و مناسب را انتخاب می کند.

مراقبت های بعد از عمل ترمیمی لابیاپلاستی چیست؟

زنانی که عمل لابیاپلاستی ترمیمی انجام می دهند می توانند نسبت به عمل اولیه سریع تر به انجام فعالیت های فردی و زندگی روزمره خود باز گردند و نیاز به دوران نقاهت  طولانی مدت نیست. همچنین مراقبت های پس از این عمل کمتر از مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی اولیه است، و پزشک متخصص زنان به شما دستورالعمل های لازم در این دوران را می دهد. اما در موارد خاص اگر جراحی ترمیمی همراه با پیوند بافت باشد، مراقبت و دوره ی نقاهت خاص خودش را دارد.

زمانی که برش لابیا بیش از اندازه باشد می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

جراح متخصص زیبایی زنان اول تلاش می کند تا برای برطرف کردن این مشکل پیوند بافت را انجام دهد ولی اگر پیوند بافت به هر دلیل و شرایطی امکان پذیر نباشد. می توان از طریق تزریق ژل لابیا را برجسته و خوش فرم تر کرد تا کوچکی بیش از حد لابیاها به چشم نیاید.

کلام آخر

اگر خواهان و کاندید عمل لابیاپلاستی هستید حتما این عمل را نزد بهترین متخصص زنان که آموزش های تخصصی برای جراحی زیبایی زنان را دیده است انجام دهید. زیرا اگر عمل لابیاپلاستی به درستی انجام نشود و دچار عوارض جبران ناپذیری شوید، ممکن است شانس دومی وجود نداشته باشد، همچنین عمل ترمیمی چالشی پرهزینه و زمان بر است. به همین دلیل است که انتخاب بهترین متخصص زنان در اصفهان برای انجام جراحی های زیبایی به ویژه لابیاپلاستی اهمیت زیادی دارد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

Call Now Button