دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی

خانم ها ساکن اصفهان اگر قصد انجام عمل زیبایی کلیتوریس در اصفهان را دارند ولی در مورد این جراحی اطلاعات کامل و جامعی ندارند حتما این نوشته را تا انتها مطالعه کنید. ناحیه تناسلی از دو بخش داخلی و خارجی درست شده است. بخش بیرونی از لابیاماژور، لابیامینور و کلیتوریس ساخته شده است. در زیر بخش کلیتوریس مجاری ادراری و پس از آن هم پرده بکارت و ورودی واژن قرار گرفته است. لابیاماژور بافتی گوشت آلود است. موهای زائد در این ناحیه شروع به رویش می کنند. لابیامینور ناحیه خیلی کوچک لابیاها است که جراحی لابیاپلاستی روی آن انجام می شود. لابیامینورها از قسمت بالا به یک دیگر وصل شده اند که به اسم کلیتوریس یا هودکلیتوریس شناخته می شود.

در بخشی از این عضو یعنی محل اتصال لابیامینورها یک چین وجود دارد که در زیر آن ناحیه کلیتوریس را می توان دید. در واقع این قسمت از بدن زنان ناحیه ای می باشد که اعصاب حسی، اندام حسی و عروق خونی در آن بسیار زیاد است. ناحیه کلیتوریس در حدود 30 تا 60 درصد بانوان به تنهایی موجب ارضای جنسی می شود به همین خاطر می توان گفت که این ناحیه بسیار مهم است.

روی این عضو از اندام زنان پوستی وجود دارد که به آن کلیتورال هود می گویند و این ناحیه در بعضی از زنان خیلی ظریف و در بعضی دیگر بزرگ و پرچین می باشد. در این شرایط بروز مشکل وجود دارد زیرا هودکلیتوریس زیر این پوست پنهان شده است و اجازه نمی دهد شخص به ارگاسم برسد. علاوه بر اینکه شخص به ارگاسم نمی رسد، چین های پوست ظاهر نازیبایی برای شخص ایجاد می کند.

جراحی کلیتوریس یا هودکتومی به صورت همزمان قابل اجرا می باشد. بعضی از زنان تمایل به جراحی این قسمت ندارند. در صورتی اینکه باید بدانید که انواع جراحی های زیبایی در تمامی این نواحی انجام می شود و نتیجه زیبا و مطلوبی به دست می آید.

دلیل بزرگی کلیتوریس کلاهک چه چیزی می باشد؟

دلیل بزرگ بودن کلیتوریس زمینه ژنتیکی دارد. در دوران بلوغ هورمون های پروژسترون و استروژن شروع به ترشح در بدن می کنند. در بعضی از افراد در این دوره سنی ترشح هورمون ها موجب می شود تا لابیامینورها بزرگ شوند. علاوه بر این، در جریان رشد این ناحیه از بدن زنان، در بیشتر مواقع ترشح هورمون ها سبب ایجاد تغییرات گوناگون در ناحیه تناسلی می شود.

همچنین در پاره ای از موارد به علت مصرف داروهای آندروژنی و یا به علت استفاده از آمپول های بدنسازی، ممکن است ناحیه تناسلی بزرگ شود.

عمل زیبایی کلیتوریس در اصفهان

جراحی زیبایی کلیتوریس به اسم جراحی هودکتومی نیز معروف می باشد. جراحی زیبایی هودکتومی به این صورت است که روی ناحیه با کلیتوریس پوستی پوشیده شده است که به نام هودکلیتوریس معروف است.

بدین صورت که این عضو از بدن زنان به اندازه ای بزرگ و دارای چین اضافه می باشد که موجب مخفی شدن این ناحیه شود. بهتر است بدانید با عمل جراحی زیبایی و نمایان شدن آن می توان به زیبایی و ارگاسم جنسی شخص کمک زیادی کرد.

لازم به ذکر است بدانید نباید اصلا به این ناحیه دست زد، زیرا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.  این ناحیه دارای اعصاب حسی زیادی می باشد و جراحی این قسمت باید توسط بهترین متخصص زنان صورت بگیرد. زیرا باید از آسیب دیدگی و خونریزی آن پیشگیری نمود.

زمانی که جراحی کلیتوریس انجام می شود به علت اینکه ناحیه ای خیلی حساس می باشد جراحی کمی طولانی می شود.

در اکثر مواقع عمل هودکتومی به تنهایی صورت نمی گیرد. زیرا بیشتر زنان با مشکل بزرگی کلیتوریس روبرو هستند. بهتر است بدانید اندام های جنسی که تحت تاثیر هورمون ها رشد کرده اند در یک بخش از ناحیه تناسلی رخ نمی دهد.

این عمل نه تنها باعث کاهش میل جنسی نمی شود بلکه موجب می شود فرد با افزایش اعتماد به نفس و تقویت حس جنسی روبرو شود. در نتیجه ارگاسم بهتری خواهد داشت.

انجام این جراحی زیبایی بسیار سخت است و در مواقعی که چسبندگی اتفاق افتاده باشد انجام جراحی پیشنهاد می شود.

سن مناسب جراحی زیبایی کلیتوریس

خوب است بدانید جراحی های زیبایی مانند جراحی کلیتوریس پس از سن 18 سالگی صورت می گیرد. برای انجام عمل های زیبایی بیمار باید از لحاظ جسمی،روحی و روانی کاملا آماده باشد و از همه مهم تر اندام تناسلی رشد کامل خود را کرده باشد.

عمل زیبایی هودکتومی به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

ناحیه کلیتوریس، ناحیه ای فوق العاده حساس می باشد. اگر مراقبت های پزشکی انجام نشود این ناحیه سریعا متورم می شود و این تورم نزدیک به یک هفته باقی می ماند. علاوه بر آن وجود اعصاب حسی فراوان در این ناحیه خونریزی را در فرد تشدید می کند. اگر جراحی هودکتومی و جراحی لابیاپلاستی به طور همزمان انجام شود نیاز به مراقبت زیادی خواهید داشت. مراقبت های جراحی کلیتورال و هودکتومی مانند یک دیگر می باشد، در ادامه به برخی ز این مراقبت ها اشاره خواهیم کرد:

استفاده از پمادهای موضعی

استراحت کردن به مدت سه تا چهار روز

استفاده از کمپرس سرد و گرم

پرهیز از فعالیت های جنسی و جسمی به مدت زمان حدودا دو ماه

عدم انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین بدنی بعد از جراحی

بعد از بهبود ناحیه کلیتوریس هیچ مشکلی برای فرد به وجود نمی آید. اشخاص زیادی می ترسند که میل جنسی آن ها کم شود و نتوانند به ارگاسم برسند. در حالی که باید بدانند این جراحی موجب بهبود ارضای جنسی آن ها می شود. البته باید توجه داشته باشید که نقش جراح در این عمل بسیار مهم است. اگر بهترین متخصص زنان این جراحی انجام داده شود هیچ گونه آسیب حسی، عصبی و عروقی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

تفاوت جراحی کلیتوریس با جراحی ختنه چیست؟

در قدیم جراحی ختنه برای زنان رواج زیادی داشت و در طول این جراحی پوست کلیتوریس یا گاهی خود آن بریده می شد. این عمل را ماماهای قدیمی انجام می دانند. لازم به ذکر است بدانید این جراحی کمی خشن بود و موجب چسبندگی در اندام شخص می گردید. علاوه بر این گاهی ختنه در زنان باعث می شد تا فرد دیگر قادر به انجام صحیح ادرار و ارتباط جنسی نباشد.

در ادامه باید ذکر کنیم که جراحی هودکلیتوریس با ختنه کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد. عمل هودکتومی بر روی پوست کلیتوریس صورت می گیرد و از لحاظ علمی و زیبایی به فرد کمک زیادی می کند. اما ختنه برای فرد مشکلات زیادی ایجاد می کند.

هزینه جراحی زیبایی هودکتومی

هزینه جراحی زیبایی هودکتومی به برخی از عوامل مثل نوع نخ، موقعیت مکانی و جراح زیبایی بستگی دارد. در صورتی که جراحی هودکتومی به طور همزمان با لابیاپلاستی انجام بگیرد این امر می تواند روی هزینه جراحی اثر بگذارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار برروی هزنیه هودکتومی عبارتند از:

  • دستمزد جراح
  • هزینه اتاق عمل
  • داروهای قبل و بعد از جراحی
  • تست ها و آزمایشات مورد نیاز برای جراحی
  • موقعیت جغرافیایی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − ده =

Call Now Button