۰۹۱۳۵۴۵۴۴۵۸ | ۰۳۱-۳۲۲۴۵۲۶۸
دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » عمل زیبایی واژن بعد از زایمان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان

زایمان طبیعی یکی از عمده دلایلی است که سبب می شود زنان بسیاری از مشکلات را در ناحیه واژن تجربه کنند. عارضه هایی که بعد از زایمان رخ می دهد مثل گشادی وازن بعد از زایمان و نیز افتادگی و شل شدگی لابیاها، تا حد زیادی در کیفیت رابطه جنسی و کاهش لذت جنسی اثر می گذارد.

از این رو راهی که برای رهایی از این عارضه ها وجود دارد انجام عمل زیبایی واژن بعد از زایمان است که تا حد زیادی موفق عمل می کنند.

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان چرا انجام می شود؟

عمل زیبایی واژن بعد از زایمان به این دلیل انجام می شود که واژن بعد از زایمان دچار تغییراتی می شود که برای زنان بسیار نامطلوب است و می خواهند که به نوعی آن را بهبود بخشند و به عبارتی توسط این عمل زیبایی ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی انجام می گیرد.

از مهم ترین تغییراتی که در ناحیه واژن بعد از زایمان ایجاد می شود:

 • شل شدن لابیاها
 • افتادگی لابیاها
 • گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی
 • کاهش کشسانی در بخش دهانه واژن
 • بی اختیاری ادرار
 • خشکی واژن

البته در مواردی نیز بخش پرینه که حد فاصل بین مقعد و واژن است دچار پارگی می شود و باید حتما ترمیم شود. پارگی ناحیه پرینه از عوارض خطرناک زایمان طبیعی است که انجام جراحی در این ناحیه ضروری است.

انواع جراحی های زیبایی واژن بعد از زایمان

انواع عمل های زیبایی واژن بعد از زایمان

مهم ترین جراحی های زیبایی واژن که می توان بعد از زایمان انجام داد:

 • تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی
 • لابیاپلاستی
 • پرینورافی

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن بعد از زایمان

در جراحی تنگ کردن واژن پزشکان جراح با روش ها و تکنیک های خاصی می توانند دیواره های واژن را به هم نزدیک کنند و با نخ های بخیه می توانند این دیواره ها را ثابت نگه دارند.

در واقع در دیواره واژن برش هایی ایجاد می شود و بخش های اضافی دیواره برداشت می شود سپس برای این که دیواره ها ثابت نگه داشته شوند از نخ های بخیه جاذب و غیر جاذب استفاده می کنند.

در مواردی نیز واژینوپلاستی با لیزر انجام می شود. لیزر ها می توانند با اشعه هایی که به بافت واژن ساطع می کنند سبب استحکام و جمع شدن دیواره واژن بشوند. از این رو این جراحی برای زنانی که بعد از زایمان گشادی زیادی را در دهانه واژن تجربه می کنند مطلوب است.

بیشتر بخوانید
زایمان فیزیولوژیک

لابیاپلاستی بعد از زایمان

در لابیاپلاستی نیز تمرکز بر بهبود وضعیت لابیاها است. بنابراین زنانی که در جریان زایمان با مشکلات و عارضه هایی در بخش لابیاها روبرو می شوند به لابیاپلاستی روی می آورند.

در واقع زمانی که نوزاد خارج می شود احتمال کشیدگی لابیاها زیاد است از این رو نمای ظاهری آنها بسیار نامطلوب می شود.

لابیاپلاستی می تواند تمامی کشیدگی ها و افتادگی ها و بد شکلی هایی که در لابیاها ایجاد شده است را از بین ببرد. در این جراحی سایز لابیاها کاهش می یابد از افتادگی های آن ها برطرف می شود.

پرینورافی بعد از زایمان

در پرینورافی عمده اقدامات جراحی روی ناحیه پرینه است. پرینه محلی است مابین مقعد و واژن است که در جریان زایمان امکان پارگی آن وجود دارد.

در برخی از زنان این پارگی خیلی خفیف است و پزشکان با چند بخیه ساده می توانند آن را ترمیم کنند. اما زنانی هستند که به دلیل آسیب زیاد به پرینه برای انجام پرینورافی اقدام می کنند.

در این جراحی با بکارگیری لیزرها می توانند محل بخیه های قبلی را از بین ببرند. در واقع اگر بخیه ها در پرینه زیاد باشد لیزر ها می توانند محل بخیه، اسکار و ضایعه های پوستی ایجاد شده را بهبود بخشند.

ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزایای انجام عمل زیبایی واژن بعد از زایمان:

 • زیبا تر شدن ظاهر واژن
 • جوانسازی ناحیه واژینال
 • بهبود رابطه جنسی
 • افزایش لذت جنسی
 • افزایش میل جنسی
 • افزایش اعتماد به نفس در زنان برای این که بتوانند در رابطه جنسی بهتر عمل کنند.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین توصیه ای که داریم این است که این جراحی ها به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید از سوی بهترین متخصصین زنان انجام شود تا بتوانیم به موفقیت نتیجه جراحی امیدوار باشیم.

خوش بختانه بسیاری از پزشکانی که مهارت زیادی در انجام جراحی زیبایی واژن دارند می توانند مشکلات را به خوبی بررسی کرده و بهترین عمل زیبایی را برای از بین بردن آن ها بکار گیرند.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

Call Now Button