دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » ماندگاری لابیاپلاستی و عوامل موثر بر آن
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

ماندگاری لابیاپلاستی و عوامل موثر بر آن

ماندگاری لابیاپلاستی معمولا طولانی مدت است ولی اگر مراقبت‌های لازم بعد از عمل لابیاپلاستی انجام شود، نتایج این عمل جراحی زیبایی می‌تواند همیشگی باشد ولی به طور کلی مواردی مثل افزایش سن، زایمان طبیعی و… میزان ماندگاری عمل را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در ادامه مقاله در خصوص راه‌های افزایش ماندگاری و میزان برگشت پذیری لابیاپلاستی و بسیاری از موارد مرتبط با این موضوع اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار می دهیم پس تا انتهای این نوشنار همراه ما باشید.

راه های افزایش ماندگاری لابیاپلاستی

راه های افزایش ماندگاری لابیاپلاستی

ماندگاری لابیاپلاستی به موارد زیادی بستگی دارد که در نهایت سبب می‌شود تا نتوان یک‌ مدت زمان مشخص برای آن تعیین کرد. برخی از این موارد عبارتند از:

✳️ جراح با تجربه

تجربه ت تبحر جراح  می‌تواند یکی  از عوامل مهم و تاثیر گذار در ماندگاری لابیاپلاستی عنوان شود. معمولا جراحان‌ با تجربه، مهارت بیشتری دارند و تکنیک‌های خاصی برای افزایش ماندگاری استفاده می‌کنند.

✳️ رعایت و مراقبت

بخش بزرگی از ماندگاری لابیاپلاستی به رعایت مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی بستگی دارد. معمولا پزشک قبل از ترخیص بیمار تمامی مواردی که بیمار در دوره نقاهت باید رعایت کند را به او متذکر خواهد شد.

✳️ اصلاح سبک زندگی

تغذیه سالم  و اصلاح سبک زندگی می‌تواند روی ماندگاری لابیاپلاستی موثر باشد. در واقع رعایت رژیم غذایی بعد از لابیاپلاستی ک حفظ وزن متعادل سبب می‌شود تا ماندگاری نتیجه عمل افزایش یابد.

✳️ رعایت بهداشت

رعایت بهداشت عمومی نیز می‌تواند موجب افزایش ماندگاری لابیاپلاستی شود در واقع رعایت بهداشت و شستشوی منظم واژن به وسیله لوازم بهداشتی استاندارد مانع ابتلا به انواع عفونت شده و سبب افزایش ماندگاری نتیجه عمل به بهترین شکل خواهد شد. 

✳️ روش جراحی

لابیاپلاستی با روش‌های مختلفی انجام می‌شود‌ انتخاب بهتری روش لابیاپلاستی بر اساس وضعیت بیمار توسط جراح صورت می‌گیرد که می‌تواند ماندگاری نتایج حاصل از این‌عمل را افزایش دهد.

✳️ عوامل مربوط به بیمار

برخی از مواردی که به طور مستقیم به بیمار مربوط هستند نیز روی ماندگاری نتایج لابیاپلاستی تاثیر می‌گذارد. این عوامل عبارتند از:

  • سن بیمار
  • وضعیت پوست بیمار
  • بافت و حالت لابیاهای بیمار
  • عادات بهداشتی بیمار
  • سلامت عمومی بیمار

آیا جراحی لابیاپلاستی برگشت پذیر است؟

دکتر مریم محمد بیگی بهترین متخصص زنان در اصفهان در پاسخ به این سوال می‌گوید:  خیر،‌ نتایج حاصل از این عمل به هیچ عنوان به حالت قبل از عمل بر نخواهد گشت. در واقع زمان لازم  برای بهبود کامل بعد از لابیاپلاستی معمولا ۶ الی ۱۰ ماه است. در طی دوره نقاهت تورم ناشی از عمل کاهش می‌یابد و در نهایت نتایج نهایی حاصل از لابیاپلاستی مشخص خواهد شد.

باید گفت طی عمل لابیاپلاستی بخش‌های اضافه توسط برش‌ حذف خواهد شد و در نهایت شکل واژن اصلاح می‌شود. طبق توضیحاتی که روند لابیاپلاستی داده شد، به هیچ‌ عنوان ممکن نیست که واژن بیمار از نظر ظاهری به شکل قبل از عمل تبدیل شود. با طور کلی بدن همواره تحت تاثیر شرایطی مثل ژنتیک یا زایمان تغییر می‌کند و این تغییرات ممکن است تا حدودی نتایج حاصل از این عمل را تحت تاثیر قرار دهد. البته معمولا در این صورت هم معمولا به عمل مجدد نیازی نیست و طی یک‌عمل سرپایی و بسیار ساده این تغییرات جزئی رفع خواهد شد.

سوالات متداول 

آیا سن بیمار از عوامل تاثیر گذار روی ماندگاری لابیاپلاستی است؟

 بله‌. سن بیمار نیز در این موضوع منقش دارد معمولا توصیه می‌شود که لابیاپلاستی بعد از ۱۸ سالگی انجام شود چرا که قبل از ۱۸ سالگی بدن به طور مداوم در حال تغییر است.

آیا میزان ماندگاری لابیاپلاستی برای همه بیماران یکسان است؟

خیر. ماندگاری این عمل در همه افراد یکسان نیست و ممکن‌است نتایج این عمل برای افراد مختلف طبق ژنتیک، سن، نژاد و تغذیه متفاوت باشد.

انتخاب جراح چقدر می‌تواند روی ماندگاری لابیاپلاستی موثر است؟

هرچه جراح تجربه بیشتری داشته باشد قطعا تکنیک‌های بیشتری در رابطه با افزایش ماندگاری حین عمل به کار می‌برد. 

در نهایت….

لابیاپلاستی یک‌ عمل زیبایی است که برای بهبود و اصلاح شکل واژن‌ انجام می‌شود در حالت کلی این عمل برگشت پذیری نبوده ولی نتایج حاصل از آن ممکن است طی گذر زمان تغییر کند. در واقع عواملی مثل سن، تغدیه، روش جراحی و… مدت زمان ماندگاری لابیاپلاستی را تحت تاثیر قرار خواهند داد. پزشک قبل از هرگونه اقدامی برای لابیاپلاستی باید وضعیت بیمار را بررسی کند و طبق وضعیت بیمار بهترین روش لابیاپلاستی را انتخاب کند. در واقع باید گفت تکنیک‌های که پزشک به هنگام عمل به کار می‌برد و همچنین مراقبت ها در افزایش ماندگاری این عمل کی تواند موثر باشد.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =

Call Now Button