۰۹۱۳۵۴۵۴۴۵۸ | ۰۳۱-۳۲۲۴۵۲۶۸
دکتر مریم محمدبیگی » همه چیز درباره درد هنگام نزدیکی و درمان آن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

همه چیز درباره درد هنگام نزدیکی و درمان آن

علت درد در هنگام مقاربت

مقدمه

احساس درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی شاید یکی از بدترین تجربه هایی باشد که آمار قابل توجهی از زنان آن را تجربه می کنند.

این مشکل که در فرایند رابطه های جنسی زنان و مردان می تواند معضلی جدی باشد، تا حد زیادی قابل درمان و رفع شدن است.

در این مقاله در صدد هستیم که به دلایل مختلفی که موجب بروز این مشکل می شود بپردازیم.

به طور کلی مهم ترین بخش هایی که در این مقاله خواهید خواند از این قرار است:

  • علل بروز درد در هنگام مقاربت
  • روش های درمانی درد مقاربت
  • نتایج منفی درد در هنگام مراقبت

 

درد-در-هنگام-رابطه-جنسی

 

علت درد در هنگام مراقبت چیست؟

واقعیتی که وجود دارد این است که علل و عوامل مختلفی در بروز و ظهور درد در هنگام مراقبت نقش دارد.

از جمله این دلایل:

خشکی واژن:

قطعا خشکی واژن یکی از علل مهم و تاثیرگذار در بروز درد در هنگام مراقبت است. خشکی واژن به حالتی گفته می شود که در آن وضعیت، به علل مختلف واژن خانم ها رطوبت لازم را ندارد. رطوبت واژن از طریق ترشح هورمون استروژن تامین می شود. در صورتی که زنان با مانعی بر سر را ترشح هورمون استروژن مواجه باشند توقف ترشح یا کاهش ترشح استروژن موجب می شود که واژن از حالت نرمی و انعطاف پذیری خارج شود در نتیجه خشکی واژن رخ می دهد.

یائسگی، افسردگی، استفاده از قرص ها و یا داروهایی خاص از جمله دلایل مهم خشکی واژن هستند.

واژینیسموس

از جمله دلایل دیگری که درد هنگام رابطه جنسی را پدید می آورد واژینیسموس است. این اختلال جزء اختلالاتی است که در زنان بسیاری رخ می دهد. در اثر واژینیسموس بخشی از عضلات لگنی و واژن کاملا منقبض می شوند و همین انقباض موجب می شود درد در هنگام رابطه جنسی ایجاد شود.

عفونت واژینال

انواع عفونت های واژن نیز از جمله بیماری های شایع زنانه است که تا حد زیادی می تواند در روند رابطه جنسی اختلال ایجاد کند. یکی از این اختلالات درد هایی است که زنان تجربه می کنند.

مشکلات ارثی و ژنتیکی

در مواردی مشاهده می شود که افراد از بدو تولد با مشکلات واژینال مواجه باشند. برای مثال افرادی هستند که با رشد ناکافی واژن مواجه هستند. همین امر موجب می شود که در هنگام رابطه جنسی درد هایی تجربه گردد.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره تنبلی تخمدان و بارداری

انواع بیماری های شایع زنان

زنان در اکثر موارد با بیماری هایی مواجه هستند که شیوع زیادی دارد و می تواند روند طبیعی رابطه جنسی را با مشکلاتی روبرو سازد. برای مثال اندومتریوز و نیز کیست تخمدان نیز در بروز درد در هنگام رابطه جنسی نقش زیادی دارند.

اندومتریوز از بیماری هایی است که در طی آن بافت داخل رحم در بیرون از محل اصلی رشد و گسترش پیدا می کند.

کیست تخمدان نیز کیسه های آبی است که در داخل تخمدان شکل می گیرد و تا حد زیادی می تواند بروز مشکلاتی را در پی داشته باشد. یک از این مشکلات درد هنگام رابطه جنسی است.

 

روش های درمانی درد هنگام مقاربت

درمان درد هنگام مقاربت بسته به اینکه علت درد چیست متفاوت می شود. به همین جهت اولین اقدامی که باید انجام شود معاینه و تشخیص دقیق علت درد در هنگام رابطه جنسی است و درنهایت علت رفع می شود.

درمان خشکی واژن؛ خشکی واژن را می توان از طرق مختلفی از جمله، استفاده از انواع کرم های موضعی استروژن دار درمان کرد.

درمان واژینیسموس نیز جزء درمان های شناختی و کاهش حساسیت نسبت به دخول است. در واقع علت اصلی و ریشه اصلی واژینیسموس روانی است. از همین باید درمان در سطح روانی باشد.

مثلا تمرین هایی را به زنان می دهند که در طی آن بتوانند آهسته آهسته از انگشتانشان برای کاهش حساسیت دخول واژنی کمک بگیرند. زمانی که زنان توانستند بدون هیچ مشکلی ورود انگشتان خود را داخل واژن بپذیرند دیگر در روند رابطه جنسی مشکلی نخواهند داشت.

البته باید توجه داشته باشید که این فرایند باید از سوی متخصصین این حوزه انجام شود. نام این درمان حساسیت زدایی منظم است.

درمان عفونت واژن نیز از طریق دارو درمانی امکان پذیر خواهند بود.

مشکلات ارثی و ژنتیکی نیز گاها از طرق جراحی یا روش های دیگری که می تواند تا حد زیادی واژن را برای رابطه جنسی مناسب آماده کند، درمان می شود.

بیماری های شایع زنانه از جمله اندومتریوز و یا کیست تخمدان از روش های مختلفی قابل درمان است. برای مثال اندمتریوز را می توان از روش جراحی کاملا حل کرد. زمانی که بافت اضافی در رحم برداشته شود تمامی درد هایی که در رابطه جنسی رخ می دهد از بین خواهد رفت.

کیست تخمدان نیز با روش های دارویی کاملا قابل درمان خواهد بود. در صورت رفع این مشکل یکی از علل بروز درد در هنگام رابطه جنسی از بین خواهد رفت.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص زنان

 

دکتر مریم محمدبیگی جراح و متخصص زنان و زایمان، نازایی و زیبایی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان در اصفهان می توانید با شماره 03132245268 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

نتایج منفی درد در هنگام مقاربت

درد در هنگام مقاربت مشکلات زیادی را ایجاد می کند از جمله این مشکلات:

  • کاهش میل جنسی در زنان
  • کاهش لذت جنسی در زنان و نیز مردان
  • کاهش توانایی جنسی و در نهایت کاهش کیفیت در رابطه جنسی
  • سردمزاجی در رابطه جنسی از سوی زنان و مردان

 

نتیجه گیری

در این مقاله تمامی تلاش ما معطوف به این امر بود که علل مهم و تاثیر گذار بر درد در هنگام مقاربت را برشمریم و در انتها روش های درمانی این بیماری ها و مشکلات را بیان کنیم.

توصیه ای که به عنوان نکته آخر داریم این است که حتما برای انجام روند تشخیصی و درمانی از بهترین پزشکان و بهترین متخصص زنان کمک بگیرید زیرا که تجربه و توانمندی متخصص زنان می تواند تا حد زیادی روند تشخیص و درمان را با موفقیت هایی همراه سازد.

یکی از مهم ترین عوامل در فرایند یک درمان خوب و مناسب این است که پزشک تبحر زیادی داشته باشد تا بتواند از بهترین تکنیک های درمانی برای درمان استفاده کند. در غیر اینصورت نمی توان به نتیجه درمان امیدوار بود.

از سویی دیگر چون واژن خانم ها از مهم ترین اعضای بدنی آنهاست حتما باید با حساسیت زیادی در هنگام بروز مشکلات با آن برخورد کرد. یکی از این حساسیت ها این است که از بهترین متخصص زنان برای درمان کمک بگیریم.

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =

Call Now Button