۰۹۱۳۵۴۵۴۴۵۸ | ۰۳۱-۳۲۲۴۵۲۶۸
دکتر مریم محمدبیگی » جراحی زیبایی زنان » هر آنچه که باید درباره لابیاپلاستی باید بدانید!
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

هر آنچه که باید درباره لابیاپلاستی باید بدانید!

آیا شما جزء آن دسته از افرادی هستید که هنگام پوشیدن لباس های تنگ، احساس خوبی در ناحیه تناسلی ندارید؟ آیا احساس می کنید ناحیه تناسلی تان استحکام قبل را ندارد  و اعتماد به نفس خود را از دست داده اید؟

برخی خانم ها از بزرگ بودن لابیاهای خود در ناحیه تناسلی ناراضی هستند. بزرگ بودن لابیا که در اصطلاح پزشکی هایپرتروفی نیز نام دارد، می تواند منجر به بروز مشکلاتی در انجام برخی فعالیت ها مانند ورزش، رابطه جنسی و یا هنگام پوشیدن لباس های تنگ شود.

علاوه بر تاثیری که بزرگ بودن لابیا در زیبایی ظاهری می گذارد، این مورد می تواند منجر به بروز مشکلات پزشکی از جمله بی اختیاری ادرار شود.

بزرگ بودن لابیا می تواند ژنتیکی باشد و یا به مرور زمان و در پی زایمان و یا افزایش وزن ایجاد شود.

جراحی های زیبایی زنان، از جمله روش هایی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. لابیاپلاستی، روش جراحی ساده ای است که اندازه و سایز لب های واژن (لابیا) را تغییر می دهد و به زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی نیز کمک می کند.

لابیاپلاستی روش  سرپایی است که در حدود یک ساعت به طول می انجامد و نتایج درخشانی را به  همراه دارد.

برای آشنایی بیشتر می توانید توضیحات دکتر مریم محمدبیگی جراح و متخصص زنان در اصفهان را درباه لابیاپلاستی  ملاحظه نمایید:

چرا خانم ها به دنبال لابیاپلاستی هستند؟

عوامل ارثی و ژنتیکی می توانند بر اندازه و فرم لابیاها تاثیر بگذارند. البته برخی دیگر عوامل از قبیل بارداری، تغییرات وزن، تغییرات هورمونی و یا حتی اثرات طبیعی بالا رفتن سن می توانند باعث بروز تغییراتی در ناحیه تناسلی و لابیاها شوند.

بسیاری از خانم ها در پی تغییرات ایجاد شده در ناحیه تناسلی، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. برخی دیگر از مشکلات فیزیکی و احساس درد و ناراحتی هنگام انجام برخی فعالیت ها شکایت می کنند.

در کل، می توانیم دلایل انجام لابیاپلاستی را موارد زیر در نظر بگیریم:

 • احساس ناراحتی و ساییده شدن لابیاها بر روی لباس
 • احساس درد و ناراحتی حین رابطه جنسی
 • نارضایتی از زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی
 • تمایل به ترمیم پارگی و یا آسیب دیدگی واژن، در پی زایمان و یا تروما
 • تمایل به جوانسازی واژن
 • بهبود حساسیت کلیتوریس در رابطه جنسی

آیا من می توانم لابیاپلاستی را انجام دهم؟

افراد با شرایط زیر، گزینه مناسبی برای انجام لابیاپلاستی هستند:

 • انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی دارند.
 • از لحاظ بدنی کاملا سالم هستند.
 • تا شش ماه آینده قصد بارداری و شیردهی ندارند.
 • در طول بارداری، افزایش وزن نداشته اند.

نکته مهم تر این است که خانم هایی که خواهان انجام این روش جراحی هستند، باید با تمامی جوانب این روش از جمله مزایا، معایب و مراقبت های بعد از آن، آشنایی کامل داشته باشند.

بیشتر بخوانید
اطلاعاتی درباره جراحی زیبایی واژن

از جراحی لابیاپلاستی چه انتظاراتی می توان داشت؟

لابیاپلاستی، روش جراحی سرپایی است و می تواند تحت بیهوشی و یا بی حسی انجام شود، که در هر دو حالت، بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

به دلیل بافت حساس لابیا، از ابزارهای جراحی مخصوص در این روش جهت برداشت بافت و پوست اضافه استفاده می شود. برش ها نیز به گونه ای زده می شوند که کمترین میزان اسکار بر جای بماند. از آن جایی که برش ها ما بین چین های طبیعی واژن زده می شوند، جای بخیه مشاهده نخواهد شد.

این روش جراحی می تواند با استفاده از لیزر انجام و کانال واژن تنگ شود، تا به بهبود بی اختیاری ادرار از نوع استرسی وهم چنین زیبایی ظاهری کمک شود.

روند لابیاپلاستی

جهت انجام لابیاپلاستی، برش هایی در طول لبه لابیا زده می شود.  این روش جراحی می تواند  با تکنیک Trim و یا Wedge انجام شود.

در روش Trim، بافت اضافی از لبه های لابیا برداشته می شود که به رفع و اصلاح تیرگی لابیا نیز کمک خواهد شد.

در روش Wedge، دو انتهای لابیاها به سمت هم کشیده می شوند که نتیجه آن کاهش اندازه و تغییر فرم لابیا می باشد.

پزشک با بررسی کامل ساختار و آناتومی ناحیه تناسلی به این نتیجه می رسد که کدام روش نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر توصیه می شود حتما قبل از تصمیم به انجام جراحی، در جلسات مشاوره شرکت شود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

اصولا بهبودی پس از عمل لابیاپلاستی سریع است و چنانچه به نکات بعد از عمل لابیاپلاستی توجه داشته باشید و موارد زیر را رعایت کنید قطعا بهبودی سریعتر و بهتر رخ خواهد داد:

اینفوگرافی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

 • روز اول بعد از عمل لابیاپلاستی، رعایت بهداشت ناحیه تناسلی و استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود.
 • تا بهبودی کامل اجازه استفاده از لباس های تنگ و چسبان را ندارید.
 • رابطه جنسی بعد از عمل لابیاپلاستی حداقل باید 3 الی 4 هفته بعد از عمل انجام گیرد. که توصیه ما این است که حداقل تا 6 هفته رابطه جنسی نداشته باشید.
 • 3 روز پس از عمل لابیاپلاستی، احساس درد و تورم کاملا طبیعی است و با مصرف قرص هایی مانند ایبوپروفن قابل تسکین است.
 • یک روز پس از عمل اجازه استحمام دارید اما از دستکاری و یا مالش ناحیه پرهیز کنید.
 • رفتن به استخر، نشستن در وان و یا حمام طولانی مدت تا بهبودی کامل ممنوع است.
 • مصرف مواد غذایی حاوی فیبر مانند انجیر می تواند در کاهش تورم ناشی از عمل لابیاپلاستی موثر باشد.
 • شما بین 3 الی 5 روز پس از عمل می توانید به سر کار خود برگردید و فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید.
 • مصرف غذاهای پرنمک و پرچرب را به حداقل برسانید، زیرا باعث افزایش تورم خواهد شد.
 • از انجام حرکات ورزشی که موجب فشار و سایش ناحیه می شود تا بهبودی کامل پرهیز کنید.
بیشتر بخوانید
هزینه عمل لابیاپلاستی

دوره نقاهت لابیاپلاستی

معمولا بعد از لابیاپلاستی بیمار باید تقریبا سه روز در  منزل استراحت کند. با استراحت کردن، احتمال وارد آمدن فشار و یا تماس لابیا با سطح لباس به حداقل خواهد رسید. به همین خاطر، توصیه می شود بعد از عمل، لباس های نخی و آزاد پوشیده شود.

برخی بیماران بعد از جراحی، از مقدار جزئی درد و ناراحتی شکایت می کنند. البته میزان درد به حدی است که با داروهای مسکن آرام می شود.

ممکن است بعد از جراحی، لابیا کمی ملتهب باشد و یا مقدار جزئی خونریزی مشاهده شود. استفاده از کمپرس یخ به مدت چند روز، می تواند از شدت التهاب کم کند. البته توجه داشته باشید که کمپرس نباید مستقیما بر روی پوست گذاشته شود.

بعد از لابیاپلاستی باید از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش خودداری شود.

نتایج لابیاپلاستی

بسیاری از بیماران، بلافاصله بعد از جراحی، تغییر را در لابیا و ناحیه تناسلی خود احساس می کنند. با این حال ممکن است مدتی طول بکشد تا تورم این ناحیه بخوابد و نتایج نهایی جراحی مشخص شود. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید در طول سپری شدن دوره نقاهت، مراقبت های گفته شده از سوی پزشک را کامل رعایت کند.

هزینه عمل لابیاپلاستی

از آنجا که جراحی لابیاپلاستی جزء عمل های زیبایی محسوب می شود بنابراین مشمول هیچ یک از بیمه های تکمیلی و درمانی نمی شود. هزینه جراحی لابیاپلاستی در هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است و برای اطلاع از هزینه عمل لابیاپلاستی بهتر است یک جلسه مشاوره با جراحتان داشته باشید.

سوالات متدوال درباره ی لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی افراد تاثیثر می گذارد؟

یکی از دغدغه افرادی که قصد انجام دادن لابیاپلاستی را دارند تاثیر آن بر روی میل جنسی شان می باشد.

به طور کلی کلیتوریس باعث تحریک جنسی زنان می شود که دارای عصب های فراوانی می باشد.افرادی که دارای لابیاهای بزرگی هستند در حین رابطه جنسی به دلیل وجود پوست اضافی کلیتوریس شان  مقدار بسیار کمی تحریک خواهد شد. کلیتوریس خانم ها پس از انجام دادن لابیاپلاستی بیشتر تحریک خواهد شد و  می توانند از رابطه ی جنسی لذت بیشتری ببرند. همچنین  با انجام دادن لابیپلاستی دخول نیز راحتر صورت می گیرد.

آیا انجام دادن لابیاپلاستی خطرناک است؟

اگرلابیاپلاستی توسط پزشک با تجربه و ماهر انجام شود این روش کاملا ایمن و بی خطر خواهد بود و عارضه ای برای افراد نخواهد داشت. دکتر مریم محمد بیگی یکی از بهترین پزشکان متخصصص زنان و زایمان می باشد که لابیاپلاستی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

چه سنی برای انجام دادن لابیاپلاستی مناسب می باشد؟

به طورکلی افراد در رشد جسمی و روند پیری با یکدیگر متفاوت می باشند به همین دلیل ممکن است در سنین مختلفی این جراحی صورت بگیرد. با توجه به این موارد می توان گفت بهتر است لابیا پلاستی بین 20 تا 50 سال انجام شود زیرا پیش از 20 سالگی رشد افراد کامل نبوده و امکان رشد مجدد لابیاها پس از لابیاپلاستی وجود دارد و همچنین ممکن است، افراد بالای 50 سال نیز با مشکل مواجه شوند زیرا در سنین بالا ترمیم پوست و بهبود زخم ها دیرتر صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص زنان

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را همراه با زایمان انجام داد؟

به طور کلی زنان در هنگام زایمان دچار خونریزی می شوند و به همین جهت عمل لابیاپلاستی را باید به تاخیر انداخت. افراد می توانند حدود 2ماه پس از زایمان لابیاپلاستی را انجام دهند.

آیا عمل لابیاپلاستی دردناک می باشد؟

اکثر زنان از عمل لابیاپلاستی ترس دارند و گمان می کنند این عمل با درد زیادی همراه است. دلیل اصلی ترس آن ها وجود عصب های فروان در لبه های واژن می باشد.از انجایی که این عمل با بی حسی انجام می شود  افراد می توانند با خیال راحت آن را انجام دهند.

آیا پس از انجام دادن لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

برقراری رابطه جنسی به مدت تقریبا شش هفته ممنوع است. حتما در خصوص زمان مناسب انجام این قبیل فعالیت ها با پزشک مشورت داشته باشید.

آیا امکان تزریق چربی به واژن همراه با لابیاپلاستی وجود دارد؟

ممکن است پس از انجام دادن لابیاپلاستی واژن دچار تورم شود به همین خاطر بهتر است تزریق چربی با فاصله انجام شود تا تورم ناشی از لابیاپلاستی بهبود یابد.

آیا لابیاپلاستی موجب تنگ شدن واژن می شود؟

انجام دادن لابیاپلاستی تا حدود بسیار کمی موجب تنگ شدن واژن می شود اما اگر مقدار گشادی واژن زیاد باشد تنگ کردن واژن با لیزر توصیه می شود.

آیا پس از انجام دادن لابیاپلاستی در صورت بارداری و زایمان لابیا دچار تغییر می شوند؟

پس ازانجام دادن لابیاپلاستی سایز لابیاها در اثر بارداری و زایمان تغییری نخواهد کرد.

کلام آخر

در پایان این که، لابیاپلاستی از جمله روش های جوانسازی واژن است که به صورت سرپایی انجام می شود و نتیجه آن، تغییر فرم و کاهش اندازه لابیا می باشد. درصد رضایت بیماران از انجام این روش جراحی بسیار بالاست. از جمله مزایای لابیاپلاستی می توان به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس، افزایش میل جنسی و بهبود زیبایی ظاهری اشاره کرد و چنانچه این عمل توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در اصفهان انجام گیرد هیچ گونه خطر و یا عوارضی شما را تهدید نخواهد کرد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

Call Now Button